top of page
IMG20221015134952.jpg

Michal Křížek

něco o mně

K focení jsem se dostal už jako malý kluk, když jsem dostal kompaktní fotoaparát. Jak už tomu tak bývá, fotil jsem vše, co jsem potkal a přišlo mi to zajímavé. 

Po čase už mě nebavilo pořád měnit baterie, tak jsem koupil (za peníze rodičů) o něco lepší kompakt s více funkcemi a hlavně s Li-ion baterií. 

O pár let později jsem dostal do ruky ultrazoom s manuálním nastavení, což mi poskytlo mnohem více možností. Začal jsem číst články o focení, které mi hodně pomohli, a také se naučil nastavovat fotoaparát.

S tím začalo také upravování fotografií.

Vydrželo mi to několik let. Pak jsem se ale posunul tak daleko, že mi nestačila kvalita fotek ze 7 let starého foťáku, tak jsem dostal první zrcadlovku.

S tou jsem se během 4 let posunul za celou dobu úplně nejvíce. Posunu pomohla zejména skupina na Facebooku, kterou jsem založil původně s úplně jiným účelem, ještě když jsem fotil na kompakt.

Po zmíněných 4 letech mě již začal hodně omezovat setový objektiv a s kvalitou výstupu jsem také nebyl spokojen. Proto jsem si už za své peníze koupil zrcadlovku jiné značky, hned se dvěma objektivy. Od té doby už jen dokupuji příslušenství.

Teď už se jen zdokonaluji a snažím se svoje fotky udělat něčím zvláštní, což nejde úplně vždy. Rozhodně se pokouším vždy vymyslet něco originálního, co zaujme například netradičním úhlem pohledu.

V květnu 2022 jsem se rozhodl posunout fotky na jinou úroveň a koupil svou první FullFrame zrcadlovku. Ihned jsem viděl obrovský rozdíl v kvalitě fotek, takže si myslím, že se koupě vyplatila.

bottom of page